Škoda TechWeb
http://skoda.panda.cz/forum/

Prahy Felda
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?f=8&t=35478
Stránka 1 z 2

Autor:  Kachnis [ 7.11.18, 19:57 ]
Předmět příspěvku:  Prahy Felda

Milí spoluškodeři, některé feldy se už dostaly do věku, kdy potřebují styk se svářečkou...
Když opravujete prahy, jak řešíte ty 2 výztuhy ? výztuha blíž ke středu auta se dá koupit, ta blíž ven z auta ale už ne :-(.. Ne že by to potřeba měnit celý, ale když potřebuju povařit tu vnitřní, musim si uříznout i kus tý vnější, abych se tam dostal hubicí...

Autor:  varok [ 7.11.18, 21:58 ]
Předmět příspěvku:  Re: Prahy Felda

Jsou i hovada, které tu vnější výztuhu vyřežou pryč, opraví nebo vymění tu vnitřní a tu vnější už tam nevrátí. Záleží co máš za felinu, ty první neměly tu vlnitou výztuhu.
Ta venkovní vlnitá výztuha jde koupit, někde jsem ji viděl, ale je drahá. Nebo alespoň kdysy šla koupit, teď nevím, stála asi 750,- kč kus.

Co jsem vyvařoval pár felícií, tak ty výztuhy byly shnilé jen na spodku, sem tam nějaká tečka výše. Tak jsem vždycky uříznul kousek té vlnité výztuhy jak bylo potřeba, někdy 30cm, jinde stačilo 15cm. Opravil plechem tu vnitřní výztuhu a vrátil tu venkovní vyřezanou na původní místo, popř. ji předtím opravil. Jestli chceš měnit celou tu vnitřní děrovanou, tak jedině tu vnější celou odvrtat, sundat. Vyměnit tu vnitřní a vrátit tu vnější. Sice kupa práce, ale jestli to chceš mít poctivě, tak bych ten čas obětoval.

Autor:  Lamač [ 7.11.18, 22:02 ]
Předmět příspěvku:  Re: Prahy Felda

A daj ju pozinkovať.Potom vosk a prežije auto.

Autor:  Kachnis [ 8.11.18, 08:10 ]
Předmět příspěvku:  Re: Prahy Felda

no chtěl jsem vědět jak to děláte vy ostatní. Já to měl shnilý dost (r.v.1998 a nikdy žádný vostk, jen montážní pěna :evil: ). Vyřízl jsem 40cm té vnější, opravil tu vnitřní plechem 2,5mm, a tu vnější vyříznutou nahrazuju taky plechem 2,5mm v zadní části a 1mm pozinkem na zbytku auta, ale je s tim právě pakárna..

Autor:  varok [ 8.11.18, 20:19 ]
Předmět příspěvku:  Re: Prahy Felda

A to z té 2,5ky plechu ohýbáš nějakou výztuhu? Tak jsem dnes koukal a ta vlnitá výztuha fakt už nikde není.

Autor:  Kachnis [ 8.11.18, 20:58 ]
Předmět příspěvku:  Re: Prahy Felda

kdybych chápal ten divnej systém vkládání fotek, nahodil bych foto :-) výztuhu neohýbám jako originál..jde mi hlavně o modul průřezu ve směru zvedání, aby šlo auto zvedat heverem jako za mlada..

Autor:  Jarda S. [ 9.11.18, 09:28 ]
Předmět příspěvku:  Re: Prahy Felda

nahraj fotku na postimage.org a pak sem zkopíruj "náhled na forum"

Autor:  varok [ 9.11.18, 15:34 ]
Předmět příspěvku:  Re: Prahy Felda

Aha, já myslel že děláš tu vlnitou výztuhu. A obrázky můžeš dát kdekoliv, třeba i na rajce.net apod. Pak sem nahraješ do příspěvku jen kopii adresy z řádku a máš to.

No moderátoři by to tady mohli nějak ošéfovat. U starších článků mi ani nejdou zobrazit fotky, napíše mi to jen zeleně obrázek a když to rozkliknu, tak mi to najede do nějakého dementního uložistě obrázku image shack, který byl kdysy zadarmo a dnes chcou platit. To ať jdou někam.

Autor:  Viky [ 9.11.18, 18:39 ]
Předmět příspěvku:  Re: Prahy Felda

Moderatori neosefujou to, ze byl obrazek dřív dostupnej a ted není, kde by se k nemu asi dostali?

Mne třeba tedka zrusili mujweb.cz, tak si postupne po sobe ty příspěvky opravuju na novy umisteni, ale je to docela pakarna, musim rict.

Autor:  varok [ 9.11.18, 20:34 ]
Předmět příspěvku:  Re: Prahy Felda

Viky: Jsem myslel že to dělá ten program image shack, nebo jak se to jmenuje. Jestli to je tím, že někdo dal někam do diskuze obrázek a pak ho smazal, tak omluva.

Autor:  Viky [ 10.11.18, 04:34 ]
Předmět příspěvku:  Re: Prahy Felda

Jasne ze to dela imageshack, ale s tim muze něco udelat jenom ten majitel obrazku pochopitelne - dat ho jinam a obnovit link.

Autor:  varok [ 10.11.18, 08:17 ]
Předmět příspěvku:  Re: Prahy Felda

Takže jsem si to předtím myslel správně. No já jsem ten image shack nemusel ani když byl zadarmo. Dávàm na rajče a spokojenost. Je spoustu uložišť.

Autor:  Lamač [ 10.11.18, 10:41 ]
Předmět příspěvku:  Re: Prahy Felda

Chlapi nieste trochu OT?

Autor:  varok [ 10.11.18, 10:48 ]
Předmět příspěvku:  Re: Prahy Felda

Asi trošku ano, ale když psal kachnis, že neví jak sem vložit obrázky, tak už se to rozjelo. :oops:

Autor:  slovacek.milos [ 11.11.18, 10:05 ]
Předmět příspěvku:  Re: Prahy Felda

já jsem třeba to hovado že aby auto prošlo STK a je to vlastně legalizace autovraku tak tu výztuhu tam klidně nedám, jinak mám ohýbačku 0.8 plech, vyřežu díru do podlahy dám profil L výztuhu ustříhnu rovný plech, a zavřu to zvenku profilem, když ta výztuha byla někdy uplně pryč sežraná a nešlo se nikam dostat, tak jsem tam naklepl jedničku plech jen zatlačený do té horní části a zdar

moje auta do té fáze nikdy nedošli, kýbl vazelíny štětka a ty podvozky jsem tou mazelínou léčil až do doby kdy se jich majitel zbavil :oops:

Stránka 1 z 2 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/