Škoda TechWeb
http://skoda.panda.cz/forum/

Zástřik metalízy
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.php?f=8&t=35501
Stránka 1 z 1

Autor:  varok [ 23.1.19, 18:31 ]
Předmět příspěvku:  Zástřik metalízy

Dobrý večer, chtěl bych poprosit někoho kdo se zabývá lakováním aut o radu. Až se trošku oteplí, budu mít zase menší kšeft. :)
Octávie II před FL. Zlatá metalíza, takže dost opruz. Jedna paní to chce povyvařovat(ano povyvařovat). Slavné auta od Škoda auto které prý nebudou rezavět. Octávie II nevím který rok výroby, ale rezavé konce prahů, nějaké rožky dveří, spodky předních blatníků-klasika, a pravý přední blatník i lem. Měnit blatníky zatím ne, jinak vypadá blatník ještě docela zdravý. Ten lem blatníku půjde asi jen obrousit, zatím to vypadá jen chycené, zbytek poctivě vyřezat a vyvařit. Otázka je co s lakem. Lakovat celé díly se mi moc nechce, je to zlatá metla. Navíc bude opravováno jen pár drbků a kvůli tomu lakovat celé díly? Chtěl bych zkusit zástřik, ale jen tak podomácku. Prostě bez těch speciálních zástřikových ředidel apod. Kdysy jsem to už zkoušel a výsledek nebyl špatný.
Jak tedy na to? Opravenou část samozřejmě obrousím sváry, tmel, základovka, plnič. Potom celý díl zmatnit, opravované místo zaprášit bází metly a potom celý díl stříknout bezbarvým lakem?

Autor:  varok [ 26.1.19, 10:15 ]
Předmět příspěvku:  Re: Zástřik metalízy

Tady nikdo nic nepíše, ale náhodou jsem našel skoro 10 let staré téma, taky moje. Je to pod jiným názvem, ale je to v podstatě taky o zástřiku. No uvidím jestli si to ta paní nakonec nerozmyslí.

Autor:  škodovka [ 26.1.19, 15:14 ]
Předmět příspěvku:  Re: Zástřik metalízy

U té dvojky si dej hlavně pozor až budeš sundávat blatníky ať je nedolámeš..

Nahoře je na podběhu taková výztuha, ke které jsou bodově nalepené a drží to fest..pokud si to nejdřív neodřízneš např. strunou, prolomíš tam s velkou pravděpodobností hluboké dúlky..

Autor:  varok [ 26.1.19, 15:26 ]
Předmět příspěvku:  Re: Zástřik metalízy

Pokud nakonec nebude chtít vyměnit celé blatníky, tak bych je právě sundávat nechtěl. Pravý blatník má chycený lem nad kolem a na obou blatníkách jsou celé uhnité ty spodky nad prahem. Tam to hnije i u Octavek I a i u mého Golfa. Předky prahů a na jedné straně i zadní část prahu. Pokud to půjde, chtěl bych to opravit opravdu jen ty kritické místa a nalakovat. Jenže kvůli takovým drbkům se mi nechce dávat tolik peněz za barvu a už jsem párkrát zkoušel i ten zástřik a nevypadalo to vůbec špatně. Ale děkuji za upozornění.

Autor:  jansjans [ 26.1.19, 20:40 ]
Předmět příspěvku:  Re: Zástřik metalízy

Neporadím Ti ohledně techniky, nejsem karosář - nevykládej si to prosím zle, ale hlavně si tu práci rozumně naceň a chtěj zálohu od majitelky, ať pak na celém kšeftu neproděláš.

Autor:  varok [ 26.1.19, 21:38 ]
Předmět příspěvku:  Re: Zástřik metalízy

No cenu jsem ji nabídnul lákavou, tak uvidím jestli to klapne. Jelikož nemám vyhřívanou garáz a spoustu věcí dělám spíše před garáží, tak jsme domluveni až se oteplí. Jestli to vyjde, dám tady zase pár fotek.

Autor:  jansjans [ 26.1.19, 21:57 ]
Předmět příspěvku:  Re: Zástřik metalízy

Fajn, tak ať se daří 8)

Autor:  varok [ 26.1.19, 22:00 ]
Předmět příspěvku:  Re: Zástřik metalízy

Děkuji

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/