Korejské vozy | Ploty | Oplocení | Moderní umění | Ofsetový tisk

Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 17.10.19, 19:46

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 72 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
 centralni zamykani 
Autor Zpráva

Příspěvek Re: centralni zamykani
Jak je to táhlo, neposkočilo ti to třeba o jeden zub, nebo tak něco? Ty serva Brano jsem neměl ještě rozebrané, univerzály ano. Jestli to pracuje na stejném principu, tak ti něco nesedlo přesně jak má.

Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW blue

23.1.12, 11:29
Příspěvek Reklama

Příspěvek 
Pracuje to na jiném principu, nic o zub poskočit nemůže.

Už je to spravené, díky Michale za snahu. Tedy díky i ostatním. :) Jak mi vyskočilo to ozubené kolečko se šnekem, tak dopadlo do bedýnky s bordelem. Odřezky, matičky, šrouby, prostě bordel. Tak jsem tam dneska zalovil a našel jsem takovou čepicu (průměr cca 3 mm). Říkám si, že by to mohlo být z toho motorku, prdnu to tam a už to jede. :D Celkem maso, že jsem to v té bedýnce našel... nejdříve jsem k tomu neměl důvěru, ale pak jsem si všiml, že má na sobě takovou bílou vazelínu, kterou je vymazaný celý vnitřek motorku. Takže už fungujem na 100%.

23.1.12, 15:44
Profil ICQ

inak ten mechanizmus je skvele vymyslený, klobúk dolu pred konštruktérom... tie univerzály, aj čo dáva Jablotron sú proti tomu šmejdy...

24.1.12, 08:41

Jestli jsem tě Michale správně pochopil tak když mám centrál Brano a k němu dálkové ovládání a občas potřebuju vybrat baterku abych jí dobil jelikož moc často teď nejezdím a přitom stojím před barákem na ulici tak se nic nestane pokud jednou za čas odemknu dveře čistě mechanicky přes klíček? Myslím to tak že otevřu kapotu, zamknu přes DO a vymontuju baterku a pak když jí budu chtít namontovat zpět tak odemknu dveře u řidiče klíčkem jakoby tam centrál nebyl. A motorek by se poškodit v tomhle případě neměl chápu to tak správně?

24.1.12, 09:50

nič sa nepoškodí, bez elektriky otvoríš/zavreš dvere akoby tam motorček vôbec nebol, akutát po pripojení elektriky treba raz zamknúť/odomknúť nech sa všetky mechanizmy nastavia...

24.1.12, 09:54

Dobrý den.
Prosím o radu.
Chtěl bych si dodělat dálkové ovládání. Sehnal jsem komplet na fabii AEV4221 (BKA400001) a chtěl bych ho propojit s mojí stávající fungující VEA4012. Trochu tápám v správném propojení. Přikládám foto.

Pin na pozici A2 značen 15 Bych připojil ke klíčku, spínané plus?
Pin na pozici A5 značen DO/DZ Bych nejspíš připojil k VEA4012 Pin 1a2 Propojil mezi sebou? nebo jen na jedničku?
Pin na pozici A7 značen Zp.HI. Ten nevím kam?
Pin na pozici A8 značen 31 Bych připojil k VEA4012 Pin 5 (kostra)
Pin na pozici B1 značen VAR Ten nevím přesně kam? Tipuji k varovná světla. Kam nejlépe?
Pin na pozici B2 značen 5D-out Tipuji že to je plus k odskoku pátých dvěří?
Pin na pozici B5 značen 30 Bych připojil k VEA4012 Pin 7 (+12V 58)
Pin na pozici B8 značen 5D-in Tipuji že při spojení s VEA4012 Pin 7 přes spínač otevře páté dvěře? Nejsem si jist. Nebo sepnutí s kostrou?

Obrázek

27.9.19, 17:53
Mistr mechanik

já na to kašlu zavezu borcovi 4 km dálku udělá za cenu co ji koupím já, jednou neměl čas tak jsem ji musel udělat sám, +- jsem našel v pohodě pak tuším nějaká kostra navíc, odemikací a zamikací drát jsem našel pícháním přes žárovku připojil a zdar, pokud má auto adresu 09 centrální elektrika může být jakýkoliv překlep fátální chybou za tisíce

28.9.19, 08:33

Budete to dávat na fábii? Podle mě:
A2 máte správně.
A5 je DO a DZ jako dálkové odemknutí a dálkové zamknutí
A7 taky nevím
A8 je kostra, to máte taky dobře
B1 asi taky. Buď zapojit někam na spínač výstražných směrovek, nebo na páčku směrovek přes diody.
B2 je asi výstup pro 5. dveře apod.
B5 taky správně
B8 bude ale podle mě vstup ŘJ centrálu z nějakého čidla, třeba dveřní spínač apod.

Osobně bych ale všechno napájení zapojil zvlášť přes pojistky.

Golf IV 1,6 74kW blue

28.9.19, 21:15

Děkuji za názory. Sehnal jsem to dálkové z fabie. Budu dodělávat do Felicie. Jen mě mate, že A5 má jen jeden vývod tedy společné DO/DZ a v jednotce felicie to mám zvlášt. U tech varovných. Na který konkrétní drát u spínače varovných světel připojit? Barva nebo číslo na svorkovnici. Ještě mě napadlo jestli u fabie nebyl A7 Zp.Hi. připojen k nějakému repráčku nebo bzučáku na zvukový projev při odemykaní, zamykání.

29.9.19, 17:12

Ten káblík k výstražným nevím barvu drátu, ale zkoušečkou vyzkoušet při zapnutých směrovkách kde bude blikat a zapojit to tam.
Ten výstup A5 nemusí být přímo zamykací a odemykací káblík jako takový, ale jen signálový.

To zapojení ale může být trošku problém. Jestli není jednotka z fábie nějaká komfortka, která ještě s něčím spolupracuje.

Golf IV 1,6 74kW blue

30.9.19, 14:51
Ignorant pravidel

s odporem proto pri montazi neorigo DO se musi na tenhle vodic pripojovat odpor o jiste hodnote - ej to jak rikas signal - logicka uroven bud tam jde 100% nebo treba 50 a podle toho vi co ma central udelat

30.9.19, 16:22

Děkuji za reakce.
To zdvojení mi také lámalo hlavou DO/DZ. Nakonec to asi vyřeším tak, že použiji i z fabie jednotku centrálu značenou VEA4022 Ta má jediný vstup DO/DZ a co jsem se zatím dočetl, tak se na jednu větev připojí odpor (jak píše 21lucas). Je to i na schématu zapojení. Ve fabii jsou AEV4221 a VEA4022 takže by spolu měli umět mluvit. Pak jen domyslet aby to obojí korektně fungovalo z mojí Felinkou. Jen si ještě lámu hlavu s tím vývodem (či přívodem) Zp.Hi. Neví prosím někdo co je to zač a kam je ve Fabii připojen? Nebo aspon nasměrování na schéma a nebo v které Fabii byl od výroby zabudován?
Děkuji varok za radu. Připojit k varovným natvrdo, nebo přez diody? Jak jsem někde četl.

A5 je určitě jen signálový, není na něm v AEV4221 relátko. Relé je jen zabudované na výstupu z B2 na odskok pátých dveří.

30.9.19, 22:25
Příspěvek Reklama

Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 72 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5