Korejské vozy | Ploty | Oplocení | Moderní umění | Ofsetový tisk

Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 24.11.17, 10:11

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Felicia 1.3 MPi - nestartuje 
Autor Zpráva

Příspěvek Felicia 1.3 MPi - nestartuje
Zdravim vsetkych!
Mam problem pri startovani felicie 1.3 mpi 50 kw rok vyroby 2000. Odstavil som feldu a asi po 3-4 dnoch co stala, nasadnem a ono to nestartuje,starter ani len necvakol, cerpadlo je pocut ako taha benzin. Skontroloval som poistky - su ok, tak ma napadlo ze odisla cievka. Tu som vymenil, zalozim starter a aj tak nestartuje. Este raz som preveril poistky - ok, ked prepojim starter na kratko tak pocut ako sa roztoci, zistil som ze nefunguje ventilator kurenia ani stierace s ostrekovacom. K spinacej skrinke som sa celkom nedostal (nemal som uz tolko casu, zotmelo sa), dal som dole len kryt co ide popod volant a to com som vizualne videl bolo v poriadku, takisto aj hmatom, ziaden uvolneny kabel. Prosim o radu aka je mozna chyba, cim skor. Vyskusal som aj druhy kluc k spinacke a nic, bateria je nabita.

23.6.10, 12:51
Příspěvek Reklama

Ignorant pravidel

Příspěvek 
a nema to treba imobilizer?

23.6.10, 12:58
Ignorant pravidel

Příspěvek 
jeste taky zalezi jakym zpusobem kontroloval pojistky jestli pohledem nebo vymenou za jine :-D

i kdyz pojistka vypada v poradku tak nemusi byt

23.6.10, 13:53

Příspěvek 
Ano, nejlepší změřit pípákem na multimetru nebo měřákem. Někdy je pojistka přerušená na místě, kde to není vidět a vypadá, jako že je dobrá.

Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW blue

23.6.10, 14:46

Příspěvek 
Skontroluj si zlty kablik spustajuci starter. Najlepsie ziarovkou, stopercentne je vada niekde na ceste spinacia skrinka-starter :(, alebo ukostrenie motora.

Ked otocis kluck do druhej polohy (startujes) ziarovka sa rozsvieti. Multimeter ti bude ukazovat 12V (makkych) vo vsetkych polohach, sluzi totiz aj ako ukostrenie odlahcovacieho rele.

Schema je na druhej strane dole...
http://skoda.panda.cz/forum/viewtopic.p ... c&start=15

kwik

23.6.10, 21:27

Příspěvek 
Vdaka vsetkym za rady.
Hura :D , zavada najdena a odstranena. Chyba bola na ceste medzi spinackou a starterom tak ako pisal kwiko, aj ked som to uz raz kontroloval a to tak ze som odpojil kablik co ide do cievky a skontroloval pomocou skusacky , pri otoceni klucika do druhej polohy sa mi ziarovka rozsvietila, tak som vtedy jednoznacne (a to chybne) urcil, ze je uz v prdeli cievka a vymenil ju(zbytocne vyhodene peniaze,uz vtedy som mal skusit prepojit starter na kratko a nie az po vymene cievky). Po citovani od kwika som to este raz presiel a chyba bola v tom ze tam je nadpajani (asi mal uz z tym problemy predosly majitel feldy) kabel asi poslednych 20 cm smerom k cievke. A zalezalo v akej polohe som ho mal, podla toho bud siel dalej prud alebo nie. Pomiatlo ma to ze preco nejde ventilator kurenia, stierace a ostrekovace, ked poistky su ok a to vsetko mal na svedomi ten spoj kablikov, neuveritelne :shock: Z toho vypliva ze radsej 2x meraj a raz rez, alebo ak si nevies rady tak sa spytaj o radu na fore. :D Vyriesenie tejto zahady by ma nestalo ani cent a tak som zbytocne zacvakal 20 € za cievku, mohol som ich vyuzit na vylet s rodinkou. :D

24.6.10, 09:01

Příspěvek Nestartuje
Pekny den
Mam taky isty problem ako SNV len s tym, ze ja som odstavil auto vecer a do rana baterka total vymlatena. Tak sme nastartovali cez kable. Baterku vybral a nabil. Na druhy den baterku zalozil a auto nakoplo na prvu supu. Pre pokoj v dusi som zasiel za mechanikom nech kukne co to bolo, ked baterku vybylo. No a zistil, ze mam vadny regler, prebijalo ani neviem ako dlho, Tak som kupil novy zalozil a auto nestartuje, dali sme spat povodny a nic startrom toci a nic. Siel som na diagnostiku a vraj je off lambda, ale nemoze mi povedat viac kedze nemoze nastartovat. Ja som ho nastartoval tak,ze som odpojil skrtiacu klapku a este vedla nej jeden konektor to mi poradil ten mechanik. Vraj moze byt este chyba v kluci(imobilizer) mam aj nahradny, ale ani s nim nic. Neviete poradit?
dik

30.7.10, 18:20

Příspěvek Re: Felicia 1.3 MPi - nestartuje
nazdar chalani,viem,že budem opakovať to,čo ostatný,a že stačí trochu pohľadať,s tým súhlasím,lenže JA :roll: som zvláštny prípad.Mám 1.3 MPI s LPG r.2000.......pred nedávnom mi menili vodnú pumpu,lebo proste rupla,nič neobviklé,lenže zistil som,že mi aj tak proste niekde vyteká voda,síce po kvapkách,ale stráca tlak.štartujem vždy na benzín,dnes som po 3.dňoch sadol do auta a nič!štartér točil,prišíel na cca 400-500 otáčiek a nič,proste zdochne,nechytí poriadne.Ked som mrkal do motora,zistil som,že pri termostate niečo sičí,uniká tlak.Môže byť,že v servise pri zdvíhaní motora porušili výfukové potrubie-čiže chýtá falošný vduch a čo tá voda?mormálne ma vytáča do takých otáčok,aké ani ten motor nemá............Vopred dakujem.......moje prvé auto.....

13.6.13, 19:59

Podle mě je to více závad najednou, né jedna. To syčení může být nějakou špatně utáhnutou tou plechovou páskou a chladící soustava má přetlak, proto to syčí. Nebo je prostě něco špatně utáhnuté nebo fouklé nějaké těsnění.
To nastartování a po chvilce chcípnutí může mít mnoho příčin.
1. Špatné palivové čerpadlo v nádrži
2. Něco s imobilizérem
3. Špatný snímač otáček(hall)

A mnoho dalšího.

Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW blue

14.6.13, 15:52

tazko radit, ale sycanie bude podtlak pre brzdovy posilnovac. Potom to drzi aj vyssie volnobeh, ci startuje, ide na volnobeh len na 3 valce.
Mpi nenastartuje pre viacere dovody (n ked nema signal zo snimacu polohy zotrvacnika, alebo nema signal podtlaku v sani...) ale tu si myslim ze tam nema co zapalit. nejde tam palivo. treba to overit okometricky, ale daj to niekomu kto vie ako felda funguje. Je to jednoduche, tak to asi nema zmysel obsirne specifikovat.

14.6.13, 16:59

Jo,díky chalani!dám ju radšej do servisu a namastím si peňaženku!

22.6.13, 14:41

No....aby ste aj vy vedeli....tak,prasknuté tesnenie na hlave,voda v motore,dva piesty zadreté a nakonec,pol hodinu pred tým,ako som si išiel pre auto pri skúšaný v servise im roztrhalo remeň :lol: 3-krát preplach celého motora olejom plus robota=330 é ale aj tak díky za rady :D

3.7.13, 18:32

Keby si si dopnil bydlisko,tak by ťa to možno vyšlo lacnejšie.Ten roztrhnutý remeň si aj fyzicky videl,či ti to len povedali?

3.7.13, 20:15

zdravím, mám problém so štartovaním... najprv mi to spravilo raz za čas, že nechcel naskočiť motor, teraz už vôbec neide... po otočení kľúča ani "nenačíta" nič a ani mi neukazuje kontrolku na baterku (iba ručnú a olej) ...ale keď skúsim naštartovať, tak točí naprázdno a nechce naskočiť ...neviete mi prosím vás poradiť?

19.5.14, 13:24
Ignorant pravidel

pojistky??
voda v pojistkovce

19.5.14, 14:57
Příspěvek Reklama

Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další