Korejské vozy | Ploty | Oplocení | Moderní umění | Ofsetový tisk

Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 15.12.17, 01:53

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
 Fabia 1.9 Sdi - ventilátor chladiče se stále točí 
Autor Zpráva

Příspěvek Fabia 1.9 Sdi - ventilátor chladiče se stále točí
Ahoj. Shodné téma jsem nenašel, tak jsem vyvěsil nové.

Mám fabii r.v.2004 a mám teď takový problém - po otočení klíčkem (asi 2s) se roztočí oba ventilátory na chladiči a točí se celou dobu co běží motor. A to bez ohledu na teplotu motoru. Po chcípnutí se už netočí ;) Teplota motoru se chová normálně, resp. na budíkách to ukazuje normálně. Motor se nijak nepřehřívá..jen ty ventilátory furt běží.
Dělaly se rozvody, doplnění klimy a opravovala se přerušená kabeláž ke vstřikovacímu čerpadlu. Mechanik tvrdí, že je v ŘJ zapsaná chyba o přehřátí motoru, která nejde smazat a proto se prý točí ty ventilátory. Ta chyba tam nejspíš vznikla tím, že se zkoušelo startovat s přerušenou kabeláží k čerpadlu (což samozřejmě motor nenastartovalo a rozblikalo spoustu kontrolek). Teď už je vše opraveno, kontrolky nesvítí, auto jezdí úplně normálně..až na to hučení ventilátoru (zevnitř to ani není slyšet ale zvenku dost)
Mechanik mi říkal, že i když ta chyba nejde smazat, tak se časem po určitý době přepíše a vymaže sama a přestane to. Jenže mi neřek za jak dlouho :D

Od té doby najeto asi 800 km s běžícíma ventilátorama. Nenapadá někoho, po kolika "jízdních cyklech" by jednotka mohla vyhodnotit že už je všechno opravdu OK a dá pokoj? Najezdím fakt dost kilometrů a děsí mě, že to určitě zatěžuje alternátor, zvyšuje spotřebu a hlavně hrozně HUČÍ. Nebo si vůbec nemám dělat naděje, že to samo přestane?

Předem díky. :) Dával jsem to i na jiná fóra, ale zatím bez odpovědi..

6.5.16, 08:59
Příspěvek Reklama

Příspěvek Re: Fabia 1.9 Sdi - ventilátor chladiče se stále točí
A nebo mě ještě napadlo, že tím že servis doplňoval klimu, tak třeba doplnil moc chladiva a čidlo tlaku klimatizace teď hlásí přetlak a spouští saharu. Ale nedělalo by to v tomhle případě jenom při zapnutý klimatizaci? Pokud není klima zaplá, může i tak čidlo tlaku teoreticky ovlivňovat ventilátory?

6.5.16, 13:19

Zameral by som sa na čillá teploty, predpokladám že jedno je pre RJ, druhé pre budíky, klíma by to mohla byť tiež, ale to by diagnostika ukázala ( vysoký tlak )...

Je možné že pri, oprave kabeláže sa niečo opravilo zle, niekde prepálený, prerušený, skratovaný nejaký drát.. ( možno lepšie druhý motorový zväzok s nejakej totálky )...

Pozri relé pre ventilátor, ak máš klímu sú dve, malá rýchlosť a veľká rýchlosť ( teda každý ventilátor zvlášť ), pochybujem že by boli zlepené obe, ale pozri...

6.5.16, 17:42

Tak asi ještě chvíli počkám, jestli to nepřejde, někde jsem četl o 40 "jízdních cyklech", kdy se motor zahřeje a že pokud se během nich nic nestane, ŘJ smaže závadu. Ale moc tomu nevěřím...pak se zaměřím na ty teplotní čidla.

Ta klima to teda asi nebude, protože to na diagnostice nic o tlaku nepíše a ten svazek myslím bude taky OK. On totiž nebyl přerušenej ani poškozenej, jen byl rozpojenej konektor.

Díky!

9.5.16, 09:39
Mistr mechanik

zjisti co tam máš bud termospínač vražený do chladiče, ale asi řídící jednotka ventilátoru krabice a tam je problém musíš ji odšroubovat tuším že de sdělat černý obal a spečené relátko nebo vyměnit stojí litr https://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q= ... UG2Nv2PuUQ

9.5.16, 13:49

Tak jsem 14 dní počkal a nic s tím nedělal. Teď, když startuju studený motor, tak už se větráky netočí. Když se motor ohřeje, roztočí se velký větrák, ten druhý už se většinou netočí, snad jen když jede klima, tak jak to má být. Tak aspoň nějaký pokrok.

Tak asi ještě počkám a uvidím jestli se přestane točit i ten hlavní větrák za tepla :D

23.5.16, 13:56

Co to je za blbost? Však když se motor ohřeje, tak se ventilátor musí točit, ne? Jinak by vyvřela kapalina. :shock:

Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW blue

23.5.16, 18:29

Aha? Takže je normální, že když se motor ohřeje na provozní teplotu, tak se začne točit ventilátor chladiče? To jsem nevěděl...já myslel, že se to stane až ve chvíli, kdy třeba stojím v koloně a chladicí kapalina se zahřeje nad nějakou mez (třeba 90 °C). Píchnul jsem fábii na VAG (při zahřátém motoru), nastartoval - ventilátor se točil a teplotu kapaliny to hlásilo 78 °C. Tak se mám uklidnit a neřešit? Já mám totiž pocit, že za tu dobu co auto mám jsem ventilátor chladiče nikdy neslyšel až teď...ale je možný, že jsem si toho dřív jen nevšímal a už jsem paranoidní. ;)

24.5.16, 07:13

Myslíš správne, ventilátor sa má točiť iba ak teplota dosiahne kritickú medz, 78° je prevádzková teplota, ventilátor by sa mal zopnúť až niekde nad 90°, otázne je čo to spúšťa?
Ventilátor sa môže ešte točiť aj pri zapnutej klíme, na to sú tam čidlá, takže ja si myslím že stále tam je niečo zle...

Neviem ako má Fab 1.9Sdi riešené ventilátory, buď to rieši RJ ktorá dostáva hodnoty teplôt aj tlaku v klíme, alebo po starom klasickým čidlom na chladiči pre jeden ventilátor, a RJ klímy riadi druhý ventilátor...

Fakt mám obavy že pri tej prerábke elektriky tam niečo nieje ok...

24.5.16, 09:57

Kabeláž k čerpadlu byla přerušená pouze rozpojeným tím 10pin konektorem. Marný pokus (když jsem si nevšim že je konektor nedostatečně zastrčenej) o nastartování pak způsobil všechny blikající kontrolky a problémy..nic se neopravovalo, konektor se jen zacvaknul pořádně zpátky. Takže tam tu chybu neočekávám..

Mě prostě zaráží, že se ta situace mění. :shock: Na začátku oba ventilátory furt i při studeným, teď už jen jeden ventilátor a jen když se motor zahřeje. Třeba to fakt chytí nějakej další progres a přestane to úplně.

Jen pro doplnění - tohle je ta chyba co stále nejde smazat. Vždycky se hned vypíš znovu, i když je jen sporadická. Nechápu. Žádná jiná chyba není..

http://www.jpeg.cz/images/2016/05/25/kX8F.jpg

25.5.16, 07:54

jaj tá elektronika, možno strieľam do tmy, ale to bude dátový pár ( dva tenké kábliky vo zväzku ), ktorými sú poprepájané všetky RJ, buď zle zasunutý pin, zoxidovaný spoj, prasknutý káblik...alebo ti niekde niečo preráža a ruší komunikáciu... bez spojenia nieje velenia...

25.5.16, 08:17

A kde presne je tá chyba uložená?Pozri kodovanie a chyby v gateway.

25.5.16, 09:43

Eh, jsem absolutní začátečník s VAGem. Asi úplně přesně nerozumím, jak to zjistím? Mám verzi 3.04. Dík

25.5.16, 10:31

Ahoj. Kdyby měl někdo podobný problém, chci dát vědět jak to dopadlo.

Zkusil jsem nakonec všechno možný. Protože potřebuju denně jezdit, nemůžu si dovolit to hodit do servisu, aby hledali několik dní závadu. Dohánělo mě to k šílenství, fabie hučála jak letadlo, navíc spotřeba vylezla kvůli tomu cca o čtvrt litru nafty. Tak jsem se nas*al a povolil pojistku ventilátoru chladiče a byl klid. Klima klimovala (akorát, při delším stání na místě bez proudění vzduchu to ten malej ventilátorek sám neuchladil a lehce ztrácela výkon), absolvovali jsme s tím i dovolenou a všechno ok. Skoro jsem na to zapomněl...

Když jsem měnil před 14 dny olej tak jsem si zas vzpomněl, zkusil jsem zašroubovat pojistku zpátky a hele - ventilátor funguje jak má. Takže závěr. Technik měl pravdu, jednotka si chybu fakt přepsala sama, jen nedokážu říct, po jaké době. Jen vím, že po 15 tis. je to už ok.

Díky všem za rady.

30.8.16, 07:34
Mistr mechanik

Honza K. píše:
A nebo mě ještě napadlo, že tím že servis doplňoval klimu, tak třeba doplnil moc chladiva a čidlo tlaku klimatizace teď hlásí přetlak a spouští saharu. Ale nedělalo by to v tomhle případě jenom při zapnutý klimatizaci? Pokud není klima zaplá, může i tak čidlo tlaku teoreticky ovlivňovat ventilátory?

pokud dáš vvác chladiva tak to způsobí spíš zhoršení chlazení, ale o tleku to není, tlak dělá kompresor

3.9.16, 21:33
Příspěvek Reklama

Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 15 ]