Korejské vozy | Ploty | Oplocení | Moderní umění | Ofsetový tisk

Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 24.11.17, 21:21

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
 zapojení výstupu z rádia na svazek zadních světel 
Autor Zpráva

Příspěvek zapojení výstupu z rádia na svazek zadních světel
Zdravím, jde u O1 nějak v palubce získat kontakt pro couvací světla, nebo je jednodušší si natáhnout drátek přímo od světel? Neměly by mít couvací světla nějakou pojistku? (Ve schématu jsem nenalezl, která by to mohla být). Jde mi o připojení +12V při zařazení zpátečky, aby se rádio přeplo do režimu couvací kamery. Díky

29.12.16, 19:48
Příspěvek Reklama

Příspěvek Re: zapojení výstupu z rádia na svazek zadních světel
já bych to hledal v kabelech co dou podél prahu u řidiče dozadu ke světlům

29.12.16, 20:26
Mistr mechanik

pojistka je ve čtvrté řadě třetí zleva, pojistka číslo 7,

nejlíp se to napájí tak že jak taháš kameru dozadu tak i s drátem a pak připojíš do lampy na spátečku,

já to mám tak že mám vypínač na palubce a zapínám si ji, mám ji hlavně kvůli lodi protože nevidím do sjezdu a když vyřadím dám jedničku tak by se mi kamera vypla, mně to tak vyhovuje, mám pikapa, obrazovku mám menší oči horší tak to není vždy to pravé ořechové :oops:

30.12.16, 08:46

Díky za radu, jen bych měl ještě pár dotazů/věcí na zamyšlení

Do kabelu z kamery do rádia je již napevno zapuštěn další drátek, který má přivádět +12V do rádia. Já mám ale v plánu z něj přivádět +12V z rádia do kamery. Problém je ten (nezkoušel jsem, ale dost lidí s tím má problémy), že světla v O1 nemají stále +12V, ale ŘJ je reguluje podle svitu, takže někdy mají i méně. Jak jsem ze svého zkoumání vydedukoval, tak rádiu stačí +3V na kabelu, aby zjistil, že se zařadila zpátečka, ale kamera jakmile se dostane pod +10V, tak začne vypadávat obraz. Jak jsem couvací světla proměřoval, tak tam napětí opravdu kolísá a dostane se i pod +10V, kdyby tam byla připojena kamera, možná ještě méně.

A jelikož O1 nemá zpětná světla na pátých dveří, musel bych oddělávat i tapecírung v kufru, abych se dostal ke zpětným světlům. Pojistka by pro mne byla nejvhodnější, už jen proto, že se budu v pojistkové skříni stejně hrabat. Chci přidělat jednu pojistku a na ní přímo napojit přední kameru. Nevyhovuje mi, že je zapalovač stále pod proudem - kamera se nevypíná a překáží v interiéru kabel. Uvažoval jsem i o přepojení pojistky na jiné místo, aby zapalovač naběhl až po otočení klíčku, ale co kdybych někdy potřeboval napájení nonstop.

O tlačítku na zapnutí jsem také uvažoval, občas se hodí mít kameru i při zařazené rychlosti dopředu. Tam bych to ale vyřešil jednocestnou diodou, kde by se mi kamera automaticky spínala při zařazení zpátečky nebo manuálně na spínač (dioda z důvodu, aby se nerozsvítila couvací světla)

A díky za lokaci pojistky. Nedošlo mi, že couvací světla jsou zpětné světlomety :oops:

31.12.16, 16:03

Svetla nemaju stalych +12V? Ktore svetla? Spiatockove svetla, obrysovky a brzdove svetla by mali byt priamo baterka - poistka - spinac - ziarovka - kostra. Nie je dovod ich akokolvek regulovat. Ak mas vzadu na ziarovke 10V, je to vekom a zlym stavom kabelaze, nie nejakou regulaciou svitu. Osvetlenie pristrojovky sa podla urovne svitu reguluje, to je pravda, ale to ta asi nezaujima.

Skoda 742 Forever Team

1.1.17, 13:13
Profil Zobrazit autorovy stránky
Mistr mechanik

[quote="pjz"]Díky za radu, jen bych měl ještě pár dotazů/věcí na zamyšlení

Do kabelu z kamery do rádia je již napevno zapuštěn další drátek, který má přivádět +12V do rádia. Já mám ale v plánu z něj přivádět +12V z rádia do kamery. Problém je ten (nezkoušel jsem, ale dost lidí s tím má problémy), že světla v O1 nemají stále +12V, ale ŘJ je reguluje podle svitu, takže někdy mají i méně. Jak jsem ze svého zkoumání vydedukoval, tak rádiu stačí +3V na kabelu, aby zjistil, že se zařadila zpátečka, ale kamera jakmile se dostane pod +10V, tak začne vypadávat obraz. Jak jsem couvací světla proměřoval, tak tam napětí opravdu kolísá a dostane se i pod +10V, kdyby tam byla připojena kamera, možná ještě méně.

příteli pokud máš nastartovaný motor musíš mít všude napětí 14V pokud ti padá pod deset je něco hoooodně špatně, nebo couváš z kopce bez motoru?

Naposledy upravil slovacek.milos dne 1.1.17, 15:33, celkově upraveno 1

1.1.17, 15:26
Mistr mechanik

[quote="pjz"]Díky za radu, jen bych měl ještě pár dotazů/věcí na zamyšlení

A jelikož O1 nemá zpětná světla na pátých dveří, musel bych oddělávat i tapecírung v kufru, abych se dostal ke zpětným světlům.
.............................................................................................................................................................................

fakt jo? tak když chceš vyměnit žárovku třeba těch zpětných světel tak musíš sdělat celý tapecírunk v kufru? jsi přesvědčený že máš první koktu?

1.1.17, 15:29
Mistr mechanik

https://www.google.cz/search?q=octavia+ ... 00&bih=767

1.1.17, 15:32
Mistr mechanik

[quote="slovacek.milos"]

že světla v O1 nemají stále +12V, ale ŘJ je reguluje podle svitu, takže někdy mají i méně

prosimtě jaká řídící jednotka u OI reguluje napětí podle svitu??? :idea: :?:

1.1.17, 15:32
Příspěvek Reklama

Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 9 ]