Korejské vozy | Ploty | Oplocení | Moderní umění | Ofsetový tisk

Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 24.11.17, 10:17

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 Felicia 1,9 D štartovanie 
Autor Zpráva

Příspěvek Felicia 1,9 D štartovanie
Zdravím, mám felíciu 1,9D doteraz v pohode. Pred pár dňami mi nechcelo naštartovať a ani na káble. Ak nabijem baterku a dám ju do auta naštartuje pekne. Ak viac krát po sebe štartujem nechce naštartovať. Ani do motora nepustí naftu. Teraz na snehu ostane sneh krásne čistý. Ako keby baterka už nevládala otvoriť ventil a pustiť naftu dnu. Točí naprázdno. Ak nechce na prvýkrát naskočiť, druhykrát už nežhavím a to väčšinou chytí. Stáva sa, že naštartuje ale hneď aj skape, aj keď mám plyn na podlahe. Nová baterka a štartér bol teraz opravovaný lebo som myslel že je v tom problém.
Skúste mi niečo poradiť lebo ma asi klepne. Nechala ma felda v tej najhoršej chvíli keď som mal niesť ženu do pôrodnice. :(

14.1.17, 21:19
Příspěvek Reklama

Mistr mechanik

Příspěvek Re: Felicia 1,9 D štartovanie
a jaké je u vás počasí kolik je mínus?

15.1.17, 09:34

Bolo aj minus 15, ale mal som s tym problem aj pred silnymi mrazmi. A teraz mame 0 a robi to tiez.

15.1.17, 10:40

máš tam imobilizér ? myslíš že by to mohol robiť ten stopventil ? ja by som začal kontrolou žhavičov, potom prísun nafty, padanie nafty, či sú bubliny v nafte.

15.1.17, 10:45

Mam tam imobilizer, mna tiez napadol stopventil, zhavice su nove a maju stavu.
Dnes rano som dal nabitu baterku a raz nazhavil a hned chytlo. Siel som do obchodu po chvile som dosiel a ked som zhavil tak nenaskocil a hned na to bez zhavenia kraane chytil

15.1.17, 10:51

nevybíja ti dačo baterku ? aký je odber z nej ?
aké máš čidlo teploty ? mi príde divné že žhavilo nechytilo, nežhavilo chytilo.... nad 65°C feldá nemá/nemusí žhaviť
ako si žhavil ? ručne či čo :D

15.1.17, 10:54

meral som či mi niečo nevybíja. meral som čierny odber, nesmie byť viac ako 0,25 a mal som 0,08. skúšal som mať aj odpojené čidlo teploty a žiadna zmena. teraz ako som išiel z obchodu bol motor ešte teplý tak naštartoval. ale ked som ho najskôr nažhavil, tak točil naprazdno

15.1.17, 11:06

odber máš OK, 8mA je uplne super
odpojené čidlo teploty nepomôže, to robia ludia ked nemôžu za tepla naštartovať, vtedy to žhaví
píšeš: motor bol ešte teplý a naštartoval. to je OK, ak mal nad 70 stupnov tak chytil bez žhavenia predpokladá
ale potom píšeš: ak som naprv nažhavil tak točil naprázno - tomuto uplne nerozumiem. máš tam dačo dorábané čo neni origo ? tlačítko žhavenia alebo dačo ??

15.1.17, 11:11

nič nemám dorabane, aspoň o tom neviem, to auto mam 4 roky. normálne som otočil klúčom do prvej polohy zasvietila sa mi kontrolka žhavenia, počkal som a keď zhasla tak som chcel naštartovať a len to točilo a nič. vypol som, hneď som zapol kľúč bez žhavenia do druhej polohy a chytlo pekne

15.1.17, 11:18

takže si normálne žhavil, a išiel štartovať a nešlo. potom si vypol klúčik, znova zapol ale žhavenie muselo svietiť no ak asi hneď štartoval tak zhaslo.
toto bolo za uplne za studena či za mierneho tepla ? za imobilizer sa nezaručujem, mno chybu takto nemožno vylúčiť. ak to nebude v tom tak potom čerpadlo-predvstrek alebo trysky

15.1.17, 11:24

keď som druhýkrát štartoval tak zasvietilo žhavenie kým nezačalo točiť, nejaká 0,1s, potom zhaslo. bolo to za mierneho tepla. A teraz čo mi radíš aby som vyskúšal?

15.1.17, 11:30

bolo to za mierneho tepla - kolko cca na budíku ?
za uplneho studena ked auto stojí napr. cez noc a ráno štart ? ako to chytí ?

15.1.17, 11:34

bolo tam okolo 70 na budíku ale to je spodok mierky takže presne neviem. Ak ráno dám baterku z nabijacky rovno do auta, raz nazhavim, auto naskočí hneď, po pár otáčkach motora a teraz aj počas mrazov. ale zase keď cez deň pár krát naštartoval a povozil sa, tak ku večeru už nechce chytit ani keby som ho ako velmi prosil

15.1.17, 11:42

mno vidíš, dostaneme sa ku koreňu problému :) takže nechce štartovať za tepla od 70°C
ráno chytí na všetky 4 valce ? štartovanie za tepla býva problém, ak: je zle nastavený predvstrek na čerpadle, za studena je dobrá dávka, za tepla je menšia a je problém so štartami, potom ak zle prášia trysky, takže vybrať von, a dať preskúšať a nastaviť otváracie tlaky.

mimo to - kolko máš najazdené ? a baterku podla mna aj ešte drží, netreba cez noc nabíjať

15.1.17, 11:46

felicia ma najazdené 206 000km ja som na nej urobil cca 80 000
ráno chytí na všetky valce. ale napríklad ráno naštartujem v pohode, nechám baterku do večera a večer už nechce nabehnúť. minule som skúšal štartovať viackrát po seba, prvýkrát som naštartoval so zhavenim, chytlo hneď, hneď som aj vypol, potom som zase skúšal len tak rýchlo pretočiť a tiež dobre. zase som vypol skúšal som napr. 2x nazhavit a už nechytlo ale zase bez zhavenia chytlo, a potom už nechcelo chytiť ani so zhavenim ani bez.

15.1.17, 12:36
Příspěvek Reklama

Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 36 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další