Korejské vozy | Ploty | Oplocení | Moderní umění | Ofsetový tisk

Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 12.12.17, 15:02

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
 Fabia I 1.2/47kW - kontrolka EPC, "vrtulník", čidlo teploty 
Autor Zpráva

Příspěvek Fabia I 1.2/47kW - kontrolka EPC, "vrtulník", čidlo teploty
Zdravím pánové, na mém voze z roku 2003 se potýkám s tím, že občas zřejmě vypadne signál z čidla teploty motoru - po studeném startu a ujetí pár km se ručka teploměru poslušně vyšplhá na provozní teplotu, aby vzápětí spadla skoro na nulu a po chvíli zase během vteřiny vyleze nahoru a to se někdy opakuje, dokud není motor opravdu prohřátý. Zkusil jsem odpojit konektor čidla, prostříknul to kontoxem a nějakou dobu to bylo ok, ale zase se to opakuje a tentokrát to kontox nevyléčil :). Konektor i dráty k němu jsou vizuálně ok. Nějaké nápady, čím to je? Vyměnit čidlo?

Další závadou je, že je zřejmě ucpaná hadice z nádrže do nádobky s aktivním uhlím, protože zejména po natankování plné nádrže je kolem auta cítit benzín stejně jako u stodvacítky na letním slunci :). Zřejmě v důsledku toho se mi asi před týdnem rozsvítila kontrolka EPC a včera se k ní přidal i "vrtulník". Auto jinak subjektivně jede jak má, nezaznamenal jsem žádnou změnu oproti době, kdy bylo vše v pořádku, jede to na všechny tři :)
Otázka zní, kde najdu nádobku s uhlím, vím že v motorovém prostoru, ale kde přesně? Druhý konec hadice je na palivovém čerpadle pod pravou zadní sedačkou, je to tak? Která z těch dvou hadic tam je ta správná a na co si mám dát pozor? Nerad bych něco pohnojil.

Předem díky za vaše rady a tipy.

4.4.17, 20:27
Příspěvek Reklama

Příspěvek Re: Fabia I 1.2/47kW - kontrolka EPC, "vrtulník", čidlo tep
Napichni na Vag a potom zreferuj.

5.4.17, 15:57
Mistr mechanik

já na to du takto nastartuju, lehce prohřeju vytáhnu konektor z čidla teploty a ukostřím a jedu, pokud bute teplota na max tak to v budíkách ani v drátech nebude co?

pak čidlo teploty vyměnit, když to nepomůže tak termostat

a dto druhé jak páše lamač vag adresa O1 pamět závad a tam se dočteš proč kontrolka svítí,

5.4.17, 16:57
Mistr mechanik

[quote="T. A. Jawettsson"]
Další závadou je, že je zřejmě ucpaná hadice z nádrže do nádobky s aktivním uhlím, protože zejména po natankování plné nádrže je kolem auta cítit benzín stejně jako u stodvacítky na letním slunci :).

vem noviny zapal oběhni auto a jak začne hořet, hned budeš vědět kde ti to uchází :D při nezdaru volej 150 :evil:

5.4.17, 17:01
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 4 ]