Korejské vozy | Ploty | Oplocení | Moderní umění | Ofsetový tisk

Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19.6.18, 11:30

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
 Diagnostika obd-kabel do pc. 
Autor Zpráva

Příspěvek Diagnostika obd-kabel do pc.
V jedné z předchozích příspěvků jsem řešil koupi diagnostiky hlavně na felicii , ale i na jina vozidla , bylo mi doporučeno koupit si levnej kabel a stahnout free vcds , program se stáhne dobře , kabel jsem nechtěl kupovat nakej za 80kč z alixpresu , chtěl jsem nakej lepší , tak jsem na Alze koupilhttps://m.alza.cz/hobby/mobilly-usb-vag-obd-ii-kabel-d4633878.htm?kampan=adpla-ho_vyrobci-produkty_auto-moto_naradi_m_21494_1o2_FIF303&gclid=CjwKCAiAlL_UBRBoEiwAXKgW5zGybesuTxpldF62aMKrhFnl7_7ZGa_jKpH79xzruUkE3bfgqKDaJRoCywQQAvD_BwE samozřejmě za tu cenu nelze chtít nic za 100 000kč , pokusil jsem to nainstalovat a spojit , když mi to nešlo spojit , tak jsem se nevztekal a dal to kamarádovi , který s pc umí skvěle , ani ten to nedokázal , nešlo to kvůli ovladači kabelu minimálně cd , ale nebylo , furt jsem byl v pohodě , tak to dal chlapovi , který je IT odborník na vše a podobné věci zná jak svoje boty , to už jsem byl nastvanej , ale on to dal dalšímu odborníkovi , který se zabývá diagnostikou na pc, ale i on to nedokázal , že se to strasnej krám , tak nerozumím proč všude na internetu píšou že je to skvělý , když to nedokážou sprovoznit ani odborníci ,byl jsem na soutěži automechanik junior , na třetím místě , kamarád na prvním a dostal autodiagnostiku [url] http://automobily.devcom.cz/cs/troodon-2/url], což je pěkná , tak mi vše načte , ale potřeboval bych nakou pro sebe pro rychlé hledání závad , ale ten troodon začíná zaklad evropa osobaky na 40 000kč , na což nemám , s tím kabelem špatná zkušenost , budu reklamovat , ale kabel s cd za 500,nebo 1500kč zase bez programu , strašně se toho bojím , že to zase nebude fungovat.Omlouvám se jesli jsem to umístil do špatné kategorie , ale chtěl jsem se podílet se svojí zkusenosti , napište vaše zkusenosti.

23.2.18, 16:51
Příspěvek Reklama

Příspěvek Re: Diagnostika obd-kabel do pc.
to sis z alzy koupil tu čínu víš? Bývá obvykle problém s ovladačem FTDI ale je to individuální od kabelu, pc, a používaného OS.
Pokud chceš kvalitu, poprost ježíška o něco takového hhttp://www.motordiag.cz/produkt/hex-v2 (celkově můžu motordiag doporučit)
To vám ve škole neřekli? Furt ti debili machrujou s "diagnostikama" za "půl milionu" a jediný co vám ukážou, je jak vymazat paměť závad?
Na ne VAG auta doporučuju spíš čip ELM327.

23.2.18, 17:37
Ignorant pravidel

a pokud by si nekdy chtel delat citroeny peugeoty tak jedine Lexii - Diagbox tam muzes koupit kabel z ciny ten funguje u PSA nic s ELM nefunguje

23.2.18, 17:49
Mistr mechanik

[quote="juniormech"]
řekl bych ti že si debil, ale to nejsi máš zájem a tak stáhnout si vcds a koupit si kabel KKL to fakt nejde,

pokud si stáhneš vcds musíš mít kabel HEX-CAN, pokud si takový kabel koupíš tak si to kup i s cedečkem oni jsou někdy klonované kabely s programem a na stáhnutý program to nesladíš,

na ten tvůj kabel KKL si stáhni VAG 3.04 a stím ti to pojede, musíš tam nainstalovat probram ovladač kabelu a pak nastavit správná com port test interfelace a jedeš, příště si kup KKL s cedečkem to v tom všechno je a kvuli stovce navíc nemusíš obíhat kamarády a IT odborníky, v tom cedečku je i instalační postup že to zvládne i takový blb jak jsem já :wink:

23.2.18, 19:27
Mistr mechanik

tady jsem házel zatím hrách na stěnu :

čtecí skenery to si nekupuj, to je oničem, příklad načteš závadu vadné čdilo tlaku turba můžeš ho vyměnit desetkrát a závada bude v regulátoru turba,

kup si tam obyčejný kabel s cedečkem za 250 korun i s cestou to ti pro začýtek stačí, ,koncern do roku 2004, pak si musíš udělat jasno co chceš, jestli jít do koncernu tak VCDS de na tom číst i jiná auta, asijské i pežot, a pokud chceš dělat všechno je tam do dvojky delfina, wurth, ale jak ti píšu začni s vagem za pár kaček + vis

23.2.18, 19:32

vacsina tych lacnych kablov bez ohladu na krajinu povodu su kable s firmwareom pochadzajucim povodne z nejakej profi diagnostiky, kde na nejakej vyrobnej serii zabudli nastavit blokaciu citania pamati flash. takze niekto sikovny vycital pamat a potom tie diagnostiky klonovali. da sa to spoznat podla toho, ze je v tom kode nejaky bug, ktory na originalnych diagnostikach fixli ale lacne klony to fixnute nemaju. a pouzitim procesora PIC ak sa spravne pamatam.

OOOO Audi 90 2.3E r.v. 1987 - Made in Western Germany
Skoda 742 Forever Team

23.2.18, 19:50
Profil Zobrazit autorovy stránky
Mistr mechanik

ventil já to už psal koupil jsem si kkl s ftdi převodníkem protože jsem se trefil s kl na + a odvařil kabel, k tomu jsem si přikoupil za kilo ten modrý co na něj všichni nadávají, je na něm napsíno KKL vag com for 409.1 s 3O4 vag mi normál fachčil, byl jsem stím v koktávce, jinak ho nepoužívám,

mám to jen proto že mám těch vagů víc, někdy se stane že s vcds to nejede, pak dáš třeba vag 4.01 s čajnou kabalem a OK a pak to jede i s vcds, neumím to vysvětlit ale stalo se mi to , nebo vcds mi s favoriten padá pro velké množství komunikačních chyb a s 3.04 to jede na čajna kabel,

jinak tomu moc nerozumím, prostě praxe a něco ze sebe sem tam vypotím, když pozorně čtu a je to v češtině, posledně mi nešlo vcds a čtením jsem tam našel že chybí nastaveníí ??????? :?: :idea: v nastavení byla kolonka obnovit původní nastavení tak jsem na to kvikl a :shock: :D

24.2.18, 07:43

Jaká všechny auta auta dokáže diagnostikavatOBD II kabel Fast KKL - USB, kompatibilní s VAG-COM
Píšou že do roku 2004 , co se stane když to zapojíme třeba do fabie 2006,nebude to komunikovat , stačila by jen paměť závad , nebo roomster , taky to nebude komunikovat .

Hex can kabel se asi do 1000kč nedá v obchodě koupit.

12.3.18, 16:48

Nože,kde to píšu?Pripojenie obd2 mala už felicia a s kkl normálne funguje... A pri troske snahy napojíš i favorita 93ku...Najprv veľa čítaj a uč sa,a pak niečo skúšaj,s vcds sa dá veľa vecí v aute aj dodrbať...

12.3.18, 22:56
Mistr mechanik

juniormech píše:

Hex can kabel se asi do 1000kč nedá v obchodě koupit.

https://www.sbazar.cz/honza.zdaril/deta ... g-com-1212, dej si inzerát pokud ho chceš ještě levnější, starší verzi ti rád někdo prodá

14.3.18, 07:02
Mistr mechanik

[quote="juniormech"]Jaká

ten kabel co máš využiješ na reset řj, nebo zjištění pin,

a hlavně na vcds si kup kabel s instalačním CD, aby jsi nemusel lítat po veterinárních ordinacích a pářit kozu s kocourem :!: :!: :!: :!: :!:

14.3.18, 07:10
Příspěvek Reklama

Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 11 ]