Korejské vozy | Ploty | Oplocení | Moderní umění | Ofsetový tisk

Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 23.2.18, 01:15

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
 Nesvietia brzdové svetlá a výstražné smerovky. 
Autor Zpráva

Příspěvek Nesvietia brzdové svetlá a výstražné smerovky.
Čaute, opäť sa na vás obraciam s prozbou. Keď šlapnem na brzdu, nesvietia mi brzdové svetlá a taktiež keď zapnem výstražné smerovky, tak nesvietia (obyčajná pravá a lavá smerovka funguje). Predpokladám, že bude problém v poistkách. Ktorú postiky mám odmerať (multimetrom) - (Nejaká schéma je k dispozícií?) a aké hodnoty má ukazovať pokiaľ je dobrá poistka?

Raz som už mal v oprave poistky, pretože tiež nesvietilo brzdové svetlo a mám pocit, že keď tam dál náhradnú poistku, tak sa hneď vypálila, pretože elektrina bola nejako "sfušovaná" a jednotlivá poistka mala "väčší odber", preto tam trebalo dať väčšiu postiku (je to povolené?). Pretože na brzdové svetlo je napr. napojené aj autorádio (preto sa normálna poistka hneď vypálila). Mne sa zdá, že to autorádiu bolo prepojené s brzdovým svetlom (a keď sa výpalila tá poistka, tak preto nejde autorádiu a ani brzdové svetlá), pomôže keď vyberiem autorádiu a nebudem ho používať a dám tam normálnu poistku aká má byť (a bude to žrať iba A, ktoré používa svetlo? alebo tam dať väčšiu poistku aj na autorádiu aby zvládlo?

Čo sa môže stať, keď dám do auta väčšiu poistku, aká má byť na dané svetlo napr?

Vďaka

2.1.18, 17:53
Příspěvek Reklama

Ignorant pravidel

Příspěvek Re: Nesvietia brzdové svetlá a výstražné smerovky.
schema je :P
a kdyz prozradis jaky traktor to je bude to mnohem lepsi

a kdyby si ty 4 pojistky vytahnul spatnou najdes rychleji nez ti TADY nekdo odpovi

2.1.18, 18:09

Áno, ospravedlňujem sa, že som nepovedal, o aké auto ide :D Škoda Felicia 1.3 MPi 1999 ročník.

Trúbiť ide, smerovky idú, ostrekovače tiež, pravá smerovka, ľavá smerovka. Jedine čo nejde je výstražné smerovky (4) a brzdové svetlá + autorádiu. Predpokladám, že to autorádio bolo prirobené do auta, takže je na niečo napojené (nejde odvtedy odkedy brzdové svetlá), takže tam bola daná väčšia poistka a očividne sa aj tá prepálila (po cca 3 mesiacoch).

Zaujíma ma, či to zmenší odber, keď autorádiu vyberiem (nebude používať, ale el. obvod bude nezmenení) alebo či je možné používať väčšie poistky ako sú v schéme pre dané zariadenie (či je to bezpečné).

Príp. nestačí to ukostriť?

2.1.18, 18:22
Ignorant pravidel

radiem to nebude - ale projistotu jej odpoj
zacni tim ze skontrolujes zadni lampy jestli tam neni problem se spatnyma zarovkama
a pokud to ma 3-ti brzdove jestli tam neni skrat v pruchodce dveri

cim vetsi pojistku pouzijes tim rychleji si koledujes o vyhoreni komplet elektriky

2.1.18, 18:26

Ako sa dostanem k tomu, že to skontrolujem? Mám to 3-tie brzdové svetlo odmontovať a tam zistiť či nemá skrat kábel? Alebo kde to kontrolovať a príp. aj ako overiť (keď neni úplne viditeľný skrat).

2.1.18, 18:38
Ignorant pravidel

pekne od zacatku a postupne kontrolovat
prelamane kabely - spalene vedeni nebo upalene kontakty poznas - pokud ne dej to nejakemu elektrikari

2.1.18, 18:41

Vies to odmerat napriklad tak, ze si zmerias, ci mas dobry kontakt medzi kontaktom na spinaci brzdovych svetiel a paticou ziarovky v jednotlivych svetlach. Lave, prave, tretie, idealne by si mal mat medzi spinacom brzdovych svetiel a kontaktom na patici ziarovky odpor blizky nule. Ona to nula nebude, skor tam nejaky maly odpor do 1 ohmu naskoci. Potom zistis, ci nemas na kontaktoch niektoreho zo svetiel skrat na kostru - vzdy jeden z kontaktov na patici ziarovky musi mat voci kostre nulovy odpor a druhy idealne nekonecny - za predpokladu, ze je odpojeny spinac brzd a povytahovane vsetky ziarovky.

Tym mas premeranu elektriku od spinaca ku svetlam a od svetiel na kostru. Potom este moze byt problem v casti od baterky cez poistku ku spinacu, ale tam treba postupovat rozvaznejsie, pretoze ta cast elektriky je schovana pod pristrojovkou.

edit: kedze u teba sa poistka od brzdovych svetiel vypaluje, tak by som cakal, ze nameras nenulovy odpor niekde, kde by si ho namerat nemal.

OOOO Audi 90 2.3E r.v. 1987 - Made in Western Germany
Skoda 742 Forever Team

3.1.18, 08:36
Profil Zobrazit autorovy stránky
Mistr mechanik

[quote="Copen"]
běř ke spolujezdci, odšroubuj pojistky a spust je

zleva na počítej pojistku číslo 14, má 15A, vydwělej a dej tam jinou,

to je celé :wink:

3.1.18, 11:23
Příspěvek Reklama

Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 8 ]