Korejské vozy | Ploty | Oplocení | Moderní umění | Ofsetový tisk

Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20.9.19, 17:19

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 Prahy Felda 
Autor Zpráva

Příspěvek Re: Prahy Felda
Co k tomu Milošu dodat? Já osobně bych takovou prasárnu neudělal. I kdybych se měl s prahama piplat 14 dní, udělám to poctivě.

Škoda Favorit r.v. 94 BMM, Solitaire, Motor-Excel tuning, LPG- Minulost
Golf IV 1,6 74kW blue

11.11.18, 12:20
Příspěvek Reklama

Mistr mechanik

já tě chápu, ale zas pochop třeba zedníky bordel v autě na dvě popelnice a auto chtějí dorazit, opravy za čtyři kila se jim líbí kdybych se stím piplal 14 dní a účtoval si třeba 8,000 tak to by se jim nelíbilo, u nás je navíc motykový kraj a lidi chtějí jezdit jen na pole vinohrady, nebo do lesa a na normální jezdění mají pěkné auto, třeba ted tu mám dvojkovou koktu majitel měl trosku 1203 valník nechtěl do toho vrazit ani kačku jen stk troska se nakonec přelomila napůl, docela jsem měl z toho čurinu :oops: normál se zlomila, a na ní hromada hroznů, na podlaze usb deska aby bylo na čem stát, děs běs ale troska sloužila ve vinohradě do posledního momentu :wink:

11.11.18, 12:37

No podle mě právě na takovéto ježdění by měla být kastle trošku ve slušném stavu, ne? Trpí na těch terénech více než na čisté cestě. Ale to je asi věc názoru.
Jak to dělá Kachnis nevím, ale když už bych z nějakého důvodu nechtěl vrátit tu vlnitou výztuhu, tak bych vyrobil tu vnitřní z tlustšího plechu, třeba 2mm. To už musí unést hodně. Ale ze všeho nejdůležitější je vždycky mít v dobrém stavu ten vinkl podlahy, na který se ta výztuha a posléze práh vaří. Jak je ta podlaha shnilá, nemá cenu práh dávat.

Golf IV 1,6 74kW blue

11.11.18, 16:54

Chlapi, tentokrát se prosím zeptám k tématu. Ať zbytečně nezakládám nové, zeptám se s dovolením zde. Vyvařuji naši bývalou felinu. No sousedi ji mají asi 7 let. Už jsem ji jednou vyvařoval, ale hold když se o to nikdo nestará, tak....? Nějaké výztuhy a jak vyvařovat mě nezajímá, s tím si poradím, už jsem dělal pár aut. Jen mě zajímá, čím to poléčit, aby to nějakých pár let vydrželo? No přiznám se, byl to jeden z mých prvních větších projektů, tak to není dokonalé. :oops: Teď se to sanžím alespoň částečně napravit. Vždycky jsem používal ND stříknuté kataforezou(dnes už spíše normální černá barva). Tu jsem vzal hrubým smirkem a zevnitř natřel základní barvou. Normální šedá nebo hnědočervená za pár kaček. Jenže teď po pár letech je všechno KO. Dutiny jsem stříkal hned po opravě, ale nyní po vosku ani památek. Tak že by málo? Na netu všude vychvalují Epoxidový základ, tak jsem si ho sehnal. Jenže jsem koupil prahy v pozinku. Vypadají na první pohled pěkně zpracované, tak uvidím jak budou sedět. Ale mám dát ten epoxidový základ přímo na ten pozink, nebo mám raději koupit nějakou speciální barvu na zinek?

Golf IV 1,6 74kW blue

Naposledy upravil varok dne 27.8.19, 21:13, celkově upraveno 1

26.8.19, 18:34

Na zinok jedine základ na zinok, ináč ti všetka farba časom opadá.Ja som kupoval toto: https://www.colormarket.sk/chemolak-fer ... farba-075l a na zinku a aj hrdzi to držalo neskutočne.Taký červeno-mramorový odtieň.Len bacha na to,že po otvorení rýchlo zasychá aj v plechovke (stačí malá medzera vo veku) a pak je to sakra problém otvoriť.

26.8.19, 19:21

No já se značkou Chemolak nemám moc dobré zkušenosti, tak nevím. Ve firmě kde jsem dělal od nich kupovali barvy a nic moc. základní barvy i vrchní špatně kryly, bylo potřeba alespoň 3 vrstvy atd. Byly to ale syntetiky a tady je napsaná polyuretanová barva. Ale kdyžtak bych koupil na zinek jinou od Colorlaku nebo jinou. Takže epoxid nee? Dobrá. Děkuji

Golf IV 1,6 74kW blue

Naposledy upravil varok dne 27.8.19, 21:14, celkově upraveno 1

26.8.19, 19:32

Neviem,ja som používal toto a bol som nadmieru spokojný (neber to ako reklamu,alebo čo).Iné značky som neskúšal,tak to neviem zhodnotiť...

26.8.19, 19:48
karosář

varok píše:
Chlapi, tentokrát se prosím zeptám k tématu. Ať zbytečně nezakládám nové, zeptám se s dovolením zde. Vyvařuji naši bývalou felinu. No sousedi ji mají asi 7 let. Už jsem ji jednou vyvařoval, ale hold když se o to nikdo nestará, tak....? Nějaké výztuhy a jak vyvařovat mě nezajímá, s tím si poradím, už jsem dělal pár aut. Jen mě zajímá, čím to poléčit, aby to nějakých pár let vydrželo? No přiznám se, byl to jeden z mých prvních větších projektů, tak to není dokonalé. :oops: Teď se to sanžím alespoň částečně napravit. Vždycky jsem používal ND stříknuté kataforezou(dnes už spíše normální černá barva). Tu jsem vzal hrubým smirkem a zevnitř natřel základní barvou. Normální šedá nebo hnědočervená za pár kaček. Jenže teď po pár letech je všechno KO. Dutiny jsem stříkal hned po opravě, ale nyní po vosku ani památek. Tak že by málo? Na netu všude vychvalují Epoxydový základ, tak jsem si ho sehnal. Jenže jsem koupil prahy v pozinku. Vypadají na první pohled pěkně zpracované, tak uvidím jak budou sedět. Ale mám dát ten epoxydový základ přímo na ten pozink, nebo mám raději koupit nějakou speciální barvu na zinek?

Moje červená už taky shnila..
Respektive shnil práh, protože se kvůli té pitomé vlnité výztuze deformační nedaly pořádně vystříkat dutiny..už jsem jí tam teď nedal..raději zdravé auto bez výztuhy, než vyztužená díra :roll: jo a kvůli tomu prahu jsem vyměnil i zadní blatník, protože jsem potřeboval uříznout kus lemu a ten už bych nevyměnil, protože tam byl ten nejvyšší, co jde koupit.. už bych se do téhle akce v životě nepustil :D

škoda 110R 1977 152 000km
škoda felicia 1.3MPi 1997 233tk + 1.3 MPi Kombi LPG 354tk

26.8.19, 20:03

Naliať do prahu litre oleja a je to. :)

26.8.19, 20:17

Škodovka: A to jsi koupil originál nebo číňana? No když dáš ty vyšší lemy, tak potom už to nejde nijak znovu nadstavit.
Prahy jsi už taky znovu měnil? Ty budu dávat nové a lemy jen nadstavím asi vzadu. Předek ten oblouk za dveřmi vypadá zdravě, shnilý byl jen zadek u světla. I když jsem původně myslel že vyříznu asi 10cm a nakonec půl lemu, tedy asi 20cm. Sousedi ale nechtějí moc utrácet, tak stále uvažuji, jestli nakonec nedát nové celé lemy, když už jsou koupené.

Golf IV 1,6 74kW blue

26.8.19, 21:30
karosář

Dělal jsem jen pravou stranu teď.
Na levou nezbyl čas, tak jsem udělal jen asi 40cm latu na prahu a dobré :oops: taky by ctěl vyměnit, ale to zas někdy příště..

Blatník bohužel číňan, nic jiného jsem nesehnal, tak uvidíme jak brzo shnije.
Každopádně tvarově je dost tragickej, jsem ho lámal asi 3dny přes koleno aby šel nějak napasovat a stejně to není dokonalé..taky třeba lem je moc úzký (odhadem tak 10mm) a vůbec se mu nechce sedět na podběh :roll:

Upřímě ani z prahu jsem nebyl nadšený. Asi už ojeté kopyto, ale nemá vůbec ostré hrany, je takový nedoformovaný polotovar, plochy které by měly být rovné mají vlnky..a to jsem vybral nejlepší z asi pěti co měli skladem :(

škoda 110R 1977 152 000km
škoda felicia 1.3MPi 1997 233tk + 1.3 MPi Kombi LPG 354tk

26.8.19, 21:41

A kde jsi to všechno kupoval? Já mám prahy na pohled moc pěkné, ale nevím jak budou pasovat. Navíc pozink, no uvidíme. :)

Originál zadní blatník se dá běžně sehnat, ale stojí raketu, snad 3500,- kč. Už nevím přesně.

Golf IV 1,6 74kW blue

26.8.19, 23:04
Moderátor

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

takhle jsem to dělal já. Základ je nemít v podběhu centrální díru na stříkání dutin, ale mít ty díry tak, aby ses dostal do všech prostorů. tzn. mezi prah a 1.výztuhu, mezi výztuhy a mezi výztuhu vnitřní a podlahovej plech.. Zároveň přitom provoskovat i ostatní otvory co s těma prahama sousedí. No a vosk se ti postupem času ztratí, tak to je. Já to vystříkávám 1x za 2 roky.. Investice 700 korun a auto při technický krásně voní a kape z něj vosk a tak.. Taky je důležitý zespoda ty spoje plechů zapatlal nějakym tlemem, aby ti tam od kol necákala sůl..

http://kachnis.techsajt.cz

27.8.19, 06:43
Profil ICQ YIM Zobrazit autorovy stránky

Jo ty jsi to dělal už na dvou felíciích? A škoda že jsi nedal i fotky jak to vypadá hotové. :(

Golf IV 1,6 74kW blue

27.8.19, 06:49
Moderátor

není čím se chlubit :lol: . Pro mě je důležitý, že auto zvednu heverem tam, kde to má jít, že mam výztuhy, protože tam mají být, ale ten krycí plech mi nikdy moc nevyjde..přecijen nepoužívám při práci metr ani centimetr, takže někdy se mi plech překryjí o milimetr, někdy mi 3mm chybí a do se těžko dovařuje, ale dá se to.. musí, protože prahy nekytuju..

http://kachnis.techsajt.cz

27.8.19, 12:29
Profil ICQ YIM Zobrazit autorovy stránky
Příspěvek Reklama

Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 44 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další